Novinky

ROK 2016 ZA NÁMI, NOVÉ PLÁNY 2017

V loňském roce se nám narodilo celkem 6 vrhů, i když naše plány byly trošku jiné. Samičky nechtěly zabřeznout, tak jsme trošku pozměnili naše plány a vybrali jiné páry - více si přečtěte v plánovaných odchovech. Narodilo se nám celkem 25 mláďat, z toho bohužel 5 mrtvých. Do chovu nám zůstává samečci William a Usain.
Celý článek

Posily do chovu

V září jsme trochu obměnili náš chovný základ a k novým majitelům odjeli samečci Qusay, Pablo i Jerrome a do chovu jsme přenechali také Pandoru, která je však březí, tak doufáme, že vše dobře dopadne. Naopak jsme si dovezli dvě samičky a dva samečky z CHS el Cobaya z Budapešti a jakmile všichni trochu narostou do krásy, pojedeme se zase podívat na nějakou tu výstavu.
Celý článek

Vrh V

Další vrh je na světě! Narodilo se pět černých anglických crestedů, dva kluci a tři holky.
Celý článek

Vrh U

Gumička Iluze porodila 21.7.2016 čtyři miminka, dvě holky a dva kluky. Otcem je Jerrome Cavalletto. Geny se sešly a tak máme kluky solid aguti zlatá - bílá a aguti zlatá - bílá a holky solid aguti zlatá s bílou a solid aguti zlatá s bílou a červenou.
Celý článek

Výstavy

V poslední době jsme se zúčastnili dvou výstav a to v Přerově a ve Stěžerách. Obě výstavy pro nás byly docela úspěšné. Figurka Iluze získala hned několik ocenění - 1.nejlepší anglický crested Adult, 1.nejlepší aguti morče výstavy, 2.nejlepší anglický crested, 3.nejlepší krátkosrsté morče a také poslední kartu, díky které se stala grandšampionem ČR. Jaquelin Iluze získala také ocenění - v Přerově 2.nejlepší anglický crested Adult a ve Stěžerách 1.nejlepší anglický crested adult, 1.nejlepší...
Celý článek

Výstavy a ocenění

Od začátku roku jsme se zúčastnili několika výstav a dovezli jsme si i pěknou spoustu cen. Co nás ale těší nejvíce je, že máme již 6 oficiálních šampionů z našeho odchovu a stali jsme se tak bronzovou chovatelskou stanicí! 
Celý článek

Nový rok

Je za námi další chovatelský rok, který byl poměrně úspěšný, bohužel i nám se navyhnulo několik nešťastných vrhů. V roce 2015 jsme měli 11 vrhů, dohromady se narodilo 41 miminek, z toho 16 kluků, 11 holek a bohužel i ze třech nešťastných vrhů jsme přišli o 11 miminek a bohužel i o naši samičku Unity přivezenou z Maďarska. Rozhodli jsme se omezit chov tříbarevných crestedů se solid aguti zlatou a od letošního roku se budeme plně věnovat jednobarevným v aguti zlaté a solid. Vrátila se k nám...
Celý článek

Nová posila do chovu

Po posledním nešťastném vrhu je u nás zase o něco veseleji. Vrátila se k nám samička z našeho odchovu Jaquelin, která je dcerou Unity a tak u nás maďarské geny zůstanou :-) Moc za ni děkuji Monice Hynkové!
Celý článek

Vrh Q

Bohužel máme smutné zprávy. Samička Unity porodila čtyřčata, tři miminka jsem našla již mrtvá, zůstala jen jedna holčička, která zemřela po týdnu. Maminka po tomto těžkém porodu přestala jíst a přes veškerou snahu vzdala svůj boj v sobotu nad ránem. Unity nám bude moc chybět, byla to úžasná samička jak svojí povahou, tak i vzhledem. Moc se líbila na výstavách, získala titul šampion a grandšampion ČR a získala i ocenění BIS.
Celý článek

Ukončení chovu tricolorů

Z důvodu stálého nedostatku místa jsem se rozhodla ukončit chov tříbarevných crestedů v barvě solid aguti zlatá - červená - bílá. Mrzí mě to, ale abych se posunula někam dál, bylo by potřeba spíš počet rozšířit a na to nemám dostatek prostoru. Budu se tedy věnovat pouze jedné chovné skupině a to jednobarevných crestedům v barvě aguti zlatá a solid aguti zlatá. Všechna barevná morčátka jsou na prodej.
Celý článek